11. ročník Měsíce autorského čtení skončil

1. srpna proběhlo v ostravské Staré Aréně poslední čtení festivalu Měsíc autorského čtení. Přehlídku uzavřel za Francii Jean-Marie Blas de Robles a za českou stranu Patrik Ouředník. V obou případech šlo o opravdu důstojné finále. Pořadatelé by rádi poděkovali všem autorům, kteří se festivalu zúčasntili a také divákům, kteří nám projevovali stálou přízeň.

Už za 11 měsíců se všichni můžeme těšit na začátek Měsíce autorského čtení 2011. Čestým hostem dvanáctého ročníku této přehlídky bude Polsko.

Těšíme se a děkujeme!

Větrné mlýny na designSUPERMARKETu

Knihy Větrných mlýnu na předvánočním designSUPERMARKETu!

Dny poezie a Vína 2

Větrné mlýny pořádají ve Valticích setkání s poezií, filmem, literaturou a vínem...

ROZRAZIL ČLENEM EUROZINU!

Eurozine je síť evropských kulturních časopisů a magazínů, která zahrnuje více než 100 periodik téměř ze všech evropských zemí. Eurozine poskytuje možnosti nadnárodní komunikace na úrovni vydávání periodických publikací zaměřených na kulturní a společenskou tématiku.

TRANSLATION IS THE LANGUAGE OF EUROPE

Tímto výrokem Umberta Eca byli zástupci Větrných mlýnů pozváni k účasti na konferenci do slovinské Lublaně, která se bude konat dne 1.12.2011 v City Museum of Ljubljana. Konference s názvem "Celebrating circulation of European literature" se zaměřuje na možnosti podpory překladů literárních děl a ekonomickou udržitelnost vydávání překladové literatury v jednotlivých zemích Evropské unie.

BĚLORUSKO JEDNA BÁSEŇ

V produkci Větrných mlýnů vzniklo deset portrétů současných běloruských básniků v režii Eriky Hníkové a Radima Procházky.

Thank You Very MAČ!

Pozvánka na závěrečný večírek 12. ročníku Měsíce autorského čtení - v pátek 5. 8. v 19.00 v Huse na provázku.

Křest sbírky Zatýkání větru

Markéta Pilátová vydala básnickou sbírku! Pokřtíme ji zítra v Brně, pozítří v Košicích a další den v Ostravě...

Start MAČ 2011

Výstavou retrospektivních fotografií z literárního festivalu Měsíc autorského čtení zahajujeme 12. ročník tohoto festivalu. 29. 6. 2011 v Divadle Husa na provázku v Brně...

Křest básnické sbírky Markéty Pilátové

Slavnostní vernisáž básnické knížky Zatýkání větru proběhne 29. června 2011 v Praze v 18.00 v Literární kavárně Řetězová

Evropa jedna báseň

Poezie na stříbrném plátně… Srdečně si vás dovolujeme pozvat na projekci krátkých poetických portrétů básníků zemí Evropské unie. 27. 5. 2011 od 19.00 do 24.00 v Divadle Husa na provázku. (po celou dobu konání vstup a výstup volný, občerstvení zdarma).

starší aktuality