Jana Orlová

Újedě

Újeď je specializovaný termín z oblasti myslivosti. Jedná se o návnadu, na kterou myslivci lákají zvířata, a pak z posedu, který se obvykle vyskytuje v bezprostřední blízkosti, zvířata pozorují a střílejí. Básnická sbírka Jany Orlové  též láká čtenáře blíže k posedu.

Novinka

Gregor Sander

Co by bylo

Láska, přátelství, emigrace, zrada a nostalgie v mistrně komponované, napínavé knize německého literárního mága.

Novinka

Fedor Gál

Přes ploty

Nezvyklá kniha dialogů. Jejími autory jsou dva lidé, kteří jsou od sebe vzdáleni tak, jak jen je možné si to v dnešní době a společnosti představit.

Novinka

RozRazil 67/68

Novinka

RozRazil 65/66

Novinka

RozRazil 63/64

Novinka

Viktor Horváth

Turecké zrcadlo

Dobrodružná výprava do 16. století na území dnešního Maďarska, do země položené mezi dvě říše, jejímž pánem je právě teď sultán Sulejman Nádherný, pán všech pánů tohoto světa a Majitel lidských hrdel.

Novinka

Ivan Binar

Peckova jáma

Román o tažení kapitána Kotulána s osmi muži, z nichž jeden je žena, na Sovětský svaz, prý už dávno zrušený. Prý!

Novinka

Piotr Paziński

Ptačí ulice

Magická procházka předválečnou židovskou Varšavou, která zmizela a už se nevrátí. Krajinou polozapomenutých, pozvolna zanikajících vzpomínek na předky, k nimž autora váže hluboký osobní vztah.

Novinka

Olga Grjasnova

Rus je ten, kdo miluje břízy

Tato kniha se stala jedním z nejdůležitějších románů mladé německé literatury za uplynulých deset let. Příběh Máši, autorčina alter ega, hovoří za celou jednu generaci dětí uprchlíků. Pro ni a pro její přátele je původ a národnost něčím nezřetelným, mohou koneckonců přežít všude.

Novinka

Lidija Dimkovska

Náhradní život

Dokonale komponovaný příběh siamských dvojčat a současně alegorie změn, které se na sklonku devadesátých let odehrály na Balkáně.

Novinka

Borut Golob

Raclette

Příběh odehrávající se během jediného dne, v němž se náš hrdina rozchází se svou partnerkou. A důvod? Rozteklý, pronikavě páchnoucí sýr s exotickým názvem: Raclette.

Novinka

Martin Reiner

Jeden z milionu

Může za to matka, otec nebo někdo Jiný? Přijde náš anděl? Zůstat se ženou, nebo jít? Co si počít se zkaženým dnem na dovolené? Povídky Martina Reinera.

Novinka

Alexej Sevruk

Divadlo tančících loutek

Sevruk píše miniatury a není divu, že jeho hrdinové často zírají na svět jako žáby z kefíru.

Novinka

Dušan Čater

Džehenem

Povídky o kontaktu mezi různými kulturami, ale také o dotyku rurálního a urbánního, anebo zjednodušeně řečeno o setkávání mimozemšťanů s pozemšťany.